Rubber Tracks Tracks 400X72.5X74 ekskavator - Kinë Gator Track

Rubber Tracks 400X72.5X74 Excavator Tracks

Përshkrim i shkurtër:


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 1 copë / Copë
 • Furnizimi Aftësia: 2000-5000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Extreme Qëndrueshmëri & Performance

  Struktura jonë e përbashkët lirë udhë, Speciale model projektuar ecurit, 100% gome virgjër, dhe një pjesë fallsifikimit insert rezultat çeliku qëndrueshmëri ekstreme dhe të performancës dhe jetën më të gjatë të shërbimit për përdorimin e pajisjeve të ndërtimit. Gjurmët Gator Track kryer një nivel të lartë të besueshmërisë dhe cilësisë me teknologjinë tonë të fundit në përpunim mekanik myk dhe formulimin gome

  Specification

   

  We ensure the rubber track 600X100X80 can be perfectly fit with below machine.

   

  If your rubber track is not the original size, please check details with us before purchasing.

   

   

   

  MODEL

  ORIGINAL SIZE (WidthXPitchXLink)

  REPLACE SIZE

  ROLLER

  AT800 (ALLTRACK)

  600X100X80

  600X100X80

  A2

  CG45 (FIAT HITACHI)

  600X100X80

  600X100X80

  A2

  CG45 (HITACHI)

  600X100X80

  600X100X80

  A2

  IC45 (IHI)

  600X100X80

  600X100X80

  A2

  AT800 (MOROOKA)

  600X100X80

  600X100X80

  A2

  MST550 (MOROOKA)

  600X100X80

  600X100X80

  A2

  MST800 (MOROOKA)

  600X100X80

  600X100X80

  A2

  MST800E (MOROOKA)

  600X100X80

  600X100X80

  A2

  MST800V (MOROOKA)

  600X100X80

  600X100X80

  A2

  MST800VD (MOROOKA)

  600X100X80

  600X100X80

  A2

  C60R (YANMAR)

  600X100X80

  600X100X80

  A2

  C60R.1 (YANMAR)

  600X100X80

  600X100X80

  A2

  C60R.2 (YANMAR)

  600X100X80

  600X100X80

  A2

  YFW55R (YANMAR)

  600X100X80

  600X100X80

  A2

  IHIpilotJCBKOBELCO

   

   

  The feature of rubber tracks

  (1). Less round damage 
  Rubber tracks cause less damage to roads than steel tracks, and less rutting of soft ground than either steel tracks of wheel products. 
  (2). Low noise 
  A benefit to equipment operating in congested areas, rubber track products less noise than steel tracks. 
  (3). High speed 
  Rubber track permit machines to travel at a higher speed than steel tracks. 
  (4). Less vibration 
  Rubber tracks insulate machine and operator from vibration, extending the machine’s lifetime and lowering operate fatigue. 
  (5). Low ground pressure 
  The ground pressure of rubber tracks equipped machinery can be fairly low, about 0.14-2.30 kg/ CMM, a major reason for its use on the wet and soft terrain. 
  (6). Superior traction 
  The added traction of rubber, track vehicles permits them to pull twice the load of wheel vehicles of the sane weight. 

   

  Shipping Paketa

  Packaging and shipping supplies store, identify and protect goods during transport. Boxes and containers protect items and stay organized during storage or transportation. We have chosen to adopt advanced protective packaging materials to prevent damage to the contents of the package during transport.

  pic paletë

   


 • Previous:
 • Next:

 • Write your message here and send it to us