Гумени патеки 350×54,5K Патеки за багер

Краток опис:


 • FOB Цена:САД $0,5 - 9.999 / парче
 • Мин. Количина на нарачка:10 Парче/парчиња
 • Способност за снабдување:2000-5000 Парче/парчиња месечно
 • Пристаниште:Шангај
 • Услови на плаќање:L/C, T/T
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  За нас

  Иновативноста, квалитетот и доверливоста се основните вредности на нашата компанија.Овие принципи денес повеќе од кога било ја формираат основата на нашиот успех како меѓународно активна компанија со средна големина за висока дефиницијаГумена патекаs 350X54,5K за машини за градежна опрема за багери, Членовите на нашата група имаат за цел да им обезбедат решенија со голем однос на трошоците за изведба на нашите купувачи, како и целта за сите нас би била да ги задоволиме нашите потрошувачи од цела планета.

  Имаме доволно самодоверба за да ви обезбедиме подобри решенија и услуги, бидејќи бевме сè помоќни, специјалисти и искуство во домашни и меѓународни рамки.

   

  Спецификација:

  Нашите системи со гумени патеки на багерот се ригорозно тестирани пред да им бидат претставени на нашите клиенти, исполнувајќи ги или надминувајќи ги OEM спецификациите за совршено вклопување и максимални перформанси секој пат.За да ја подобриме доверливоста и издржливоста на нашите патеки, тие се подложени на обемни истражувања и тестови за дизајн за да се осигураат дека соединенијата и материјалите што се користат за време на производството ги исполнуваат или ги надминуваат стандардите за квалитет ISO.Еве само неколку функции што ќе ги најдете во секоја песна од врвна класа што ја продаваме.

  Премиум гумената патека е направена од сите соединенија на природна гума кои се измешани со високо издржлива синтетика.Големиот волумен на саѓи ги прави врвните патеки поотпорни на топлина и пробивање, зголемувајќи го нивниот севкупен век на употреба кога работат на тврди абразивни површини.А врвните патеки исто така користат постојано намотани челични кабли вградени длабоко во дебелиот труп за да изградат цврстина и цврстина.Дополнително, нашите челични кабли добиваат слој од вулканизирана завиткана гума за да се заштитат од длабоки проводници и влага што може да ги кородираат доколку не се заштитени.

  Ширина на патеката Должина на теренот Број на врски Водечки тип
  350 54,5 80-86 Б2Б2 ТИП

   

  Како да ја потврдите големината на гумената патека за замена:

  Прво обидете се да видите дали големината е печатена долж внатрешноста на патеката.

  Ако не можете да ја најдете големината на гумената патека со печат на патеката, Ве молиме информирајте ни ги информациите за ударот:

  1. Марката, моделот и годината на возилото

  2. НаГумена патекаГолемина = Ширина (Е) x Терен x Број на врски (опишани подолу)

  2 2 3

  1 инч = 25,4 милиметри
  1 милиметар = 0,0393701 инчи

   

  Пакет за испорака

  Залихите за пакување и испорака складираат, идентификуваат и заштитуваат стоки за време на транспортот.Кутиите и контејнерите ги штитат предметите и остануваат организирани за време на складирањето или транспортот.Избравме да усвоиме напредни заштитни материјали за пакување за да спречиме оштетување на содржината на пакувањето за време на транспортот.

  слика на палета

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја